«Здобуття цифрових навичок у бібліотеках-Хабах цифрової освіти»

Цикл тренінгів для координаторів Житомирської області

10-14 червня 2024 року тренерки Хабу цифрової освіти ЖОУНБ ім. О. Ольжича, Ковальчук Ю. В., Стрелківська Р. Р. та Чорноморець Л. В., за сприяння Тамари Козицької, експертки-консультантки ВГО «УБА», провели 5-ти денний навчальний тренінг для 2 групи координаторів Хабів цифрової освіти Житомирської обл., у межах проєкту ВГО «Української бібліотечної асоціації» - «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках-Хабах цифрової освіти».

Проєкт реалізує ВГО «Українська бібліотечна асоціація» за підтримки Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні у межах «Проєкту підтримки Дія», що реалізується за фінансування Швеції, та у співпраці із Міністерством цифрової трансформації.

Ініціатива впроваджується в усіх областях України у два етапи. Спершу організовують навчання для координаторів Хабів цифрової освіти області. А ті, в свою чергу, проведуть заняття із цифрової грамотності та нададуть консультації для відвідувачів бібліотек.

Проєкт покликаний допомогти координаторам створити Хаб цифрової освіти на базі бібліотеки або удосконалити діяльність вже існуючого. Для цього, зокрема, розглядаються підходи до організації роботи Хаба, надання основних та додаткових послуг і сервісів, розробки комунікаційної стратегії та створення контенту для соціальних мереж, а також компетентності координаторів.

Це вже другий етап спільної роботи партнерів над підвищенням інституційної спроможності бібліотек-Хабів країни. Минулого року ВГО Українська бібліотечна асоціація, UNDP та Швеція у співпраці із Мінцифрою реалізували аналогічний проєкт у 12 областях країни. У його межах, зокрема, розробили посібник «Бібліотеки – Хаби цифрової освіти», покликаний допомогти організувати ефективну діяльність Хабу цифрової освіти у бібліотеці.