Експозиції книжкових виставок
У листопаді 2024 року відділ мистецтв бібліотеки у форматі «Мистецький календар. Листопад 2024» експонує наступні виставки книг:
Видання представлені на виставці розкривають зміст української обрядовості листопада місяця, українські традиції пояснюють і обґрунтовують взаємини між людьми, між людьми та природою, духовну цінність кожної окремої людини, народу взагалі. Наші пращури відбирали найцінніші надбання, збагачуючи їх, ощадливо передавали з покоління до покоління. Отож, не забудьмо свого прямого обов'язку та продовжимо справу наших предків.
Відзначається щорічно з метою зауважити вагомий вклад творчих особистостей у відродження української національної культури, розвиток народної творчості, активну культурно-просвітницьку діяльність.
Книжкові видання, презентовані на виставці розповідають про те, що, завдячуючи відданим своїй справі митцям українська культура змогла зберегти свою самобутність, попри потужні натиски багатьох агресорів, і посісти гідне місце серед світових культур. Сьогодні, під час повномасштабної війни в Україні, культурні діячі, митці, майстри народного мистецтва адаптувалися до нових реалій: усередині країни творчість лікує, надихає, об’єднує; за межами країни – допомагає перемагати в інформаційній боротьбі, привертає увагу; поєднує розважальний складник із благодійним, допомагаючи захисникам та постраждалим від війни. Нині вагомий внесок у збереження національної культури, підтримку Збройних сил України, людей та тварин у фронтових регіонах вносять творчі колективи Черкаського державного технологічного університету, які не припиняють втілювати численні благочинні мистецькі ініціативи.
День працівників радіо, телебачення та зв'язку України в календарі професійних свят на 2024 рік День працівників радіо, телебачення і зв'язку встановлений Указом Президента 11.11.1994 № 667/94 на підтримку ініціативи працівників радіо, телебачення і телекомунікаційної галузі України.
Книги, що представлені на виставці розповідають про те, що саме 16 листопада в 1924 році в Харкові в ефірі прозвучала перша радіопередача. Перші слова українського радіо почули 70 радіоаматорів. Люди цієї професії не знають звичних для багатьох вихідних і свят, адже радіо- та теленовини виходять щодня, в будь-яку пору року та за будь-якої погоди. Вони роблять так, щоб у нас працювали мобільні телефони й Інтернет, щоб ми були в курсі останніх подій.
У День працівників радіо, телебачення та зв’язку побажаємо їм, щоб ефіри були без затримок, зв’язок без перешкод.