Засідання клубу грибників «Веселка»

24 лютого 2021 року у відділі виробничої літератури проведено заняття клубу грибників «Веселка». Журавська Людмила Григорівна. Г. ознайомила членів клубу з новинками у боротьбі з різними недугами за допомогою грибів. Вона зазначила, що екстрати грибів на сьогоднішній день це самий перспективний метод лікування різних захворювань і особливо лікування ракових пухлин. 

Гриб веселка – це гриб, який здивував весь світ. Хвороби, при яких використовується веселка багатогранні, можна говорити, що це грибна Панацея. У веселці найшли відразу декілька видів натуральних антибіотиків, які пригнічують хвороботворні мікроби і віруси. Виявлені фунгіцидні властивості, тобто веселка не дає можливості розвиватися патогенним мікрогрибкам та її можна використовувати при різних мікозах. Широко відомі властивості веселки у лікуванні суглобів, при порушеннях у роботі органів і систем, при аутомунних станах, цукровому діабеті, гепатитах тощо.

Використовують настої або відвари з свіжих або сухих плодових тіл. Людмила Григорівна ознайомила присутніх з рецептами виготовлення настойки та сушіння гриба веселка. Спиртові настоянки використовують для промивання ран, лікування болю в животі, також позбавляють гриби від високого холестерину, гіпертонії, вірусів герпесу, грипу, гепатиту і СНІДу. Зовнішньо застосовують водні розчини як ранозагоювальний, протисвербіжний і знеболюючий засіб. 

 Члени клубу «Веселка» переглянули науковий фільм «Фантастичні/ дивовижні гриби» Пол Стеметса, який жваво був обговорений присутніми. Для проведення заняття була підготовлена книжкова ілюстрована виставка про лікувальні властивості грибів.

Людмила Григорівна на останок відзначила, що 25 лютого вся Україна та світ відзначатиме 150-річчя з дня народження української поетеси, драматурга і громадської діячки, класика української літератури Лесі Українки, нашої землячки. Журавська Л. Г. зачитала уривки з драми-феєрії «Лісова пісня», члени клубу прочитали вірші Лесі Українки.