Ресурсно-інформаційний центр "Вікно в Америку"

  Центр "Вікно в Америку" створений на основі партнерства між американським урядом та українськими бібліотеками. Центр "Вікно в Америку" відкритий з метою надання актуальної інформації про США та поповнення фондів бібліотеки англомовними виданнями. Наша місія полягає в сприянні взаєморозумінню між народом США та України. В центрі ми надаємо інформацію про США: історію, уряд, суспільство та цінності; пропонуємо доступ до ресурсів Інтернету. Ми також інформуємо про американські програми допомоги та обміну, сприяємо вивченню англійської мови. Житомирський інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» отримав кошти від Посольство Сполучених Штатів на відкриття центру. Наш центр працює вже протягом 11 років. Також ми систематично отримуємо колекції книг, DVD дисків з різними  фільмами (художніми, документальними, класичними).

  Крім того, центр отримує фінансування на меблі та обладнання, зокрема комп'ютерне з підключенням до Інтернету, принтери, копіювальні апарати, телевізор,  DVD-програвач, iPad-и та електронні рідери.

  У нашому центрі "Вікно в Америку" проводяться різноманітні заходи, мета яких - спілкування між українцями та американцями. Регулярні виступи американських фахівців, працівників Посольства, науковців програми Фулбрайт та інших американських громадян, які сприяють покращенню взаєморозуміння між американським та українським народами. Через "Вікно в Америку" розповсюджуються матеріали про США, зокрема публікації Бюро міжнародних інформаційних програм Державного Департаменту США. Тут також зустрічаються випускники програм, фінансованих американським урядом, проводяться семінари, фотовиставки, лекції, перегляди американських фільмів та інші культурні заходи, серед яких: лекції, семінари, вікторини, які надають можливість українцям більше дізнатися про Сполучені Штати та вдосконалити знання англійської мови.

  Центр вже продемонстрував свої можливості для задоволення потреб широкої української аудиторії. Він став осередком американської культури в Україні.

  В ІРЦ «Вікно в Америку» працює 7 клубів: «Граматика»  (“Grammar club”), «Підготовка до TOEFL» (“Preparation for the TOEFL”), «Фільм» («Movie»), «Англійська для початківців» (“English for Beginners”), «Розмовний клуб» (“Speaking club”), «Літературне кафе» (“Literary Café”), «Дитячий клуб» (“Kids Club”).

  Щопонеділка о 17-й годині проводиться засідання клубу з граматики “Grammar club”. На засіданні клубу вивчається англійська граматика для членів клубу, які вільно володіють англійською мовою, але  є потреба допрацювати граматичні правила. Вивчення граматики дає можливість глибше пізнати мову та використовувати ці знання для спілкування, читання оригінальних текстів англійською мовою. Відвідування інших клубів Центру стає більш доступним для цих користувачів, які вже мають певні знання з граматики мови.

  Кожного вівторка о 17-й проводиться клуб з підготовки до TOEFL. Це навчальна програма, яка допомагає отримати навички, необхідні для успішного складання TOEFL.  За допомогою курсу студент отримує досвід складання реального TOEFL IBT. Складання таких тестів з викладачем-волонтером поліпшує навички студента.

  Щосереди о 16-й годині відбуваються відеоперегляди кращих англомовних художніх фільмів. Засідання клубу проводять волонтери  ІРЦ «Вікно в Америку» та волонтери різних програм, а також студенти ЖДУ ім. Івана Франка. “Movie club” дає змогу всім відвідувачам удосконалити вимову, розуміти на слух, а також правильно вимовляти певні слова, фрази та інше. Перегляд фільму на англійській мові і з англійськими субтитрами завершується обговоренням та дискусією.

  Кожного четверга волонтери проводять заняття для початківців, для відвідувачів, які взагалі не знають мови і мають бажання вивчати. Центр «Вікно в Америку» дає всім бажаючим таку можливість. Для даного клубу підбирається особлива програма, взята з методичних підручників, отриманих від Посольства США в Україні.

  Розмовний клуб “Speaking club” відвідує понад 23 особи. Засідання проводить керівник центру та волонтери. Заходи допомагають вдосконалити англійську мову та дізнатися більше про культуру, освіту, літературу, традиції і свята США.

  Кожної неділі проводяться засідання клубу «Літературне кафе», на яких присутні разом із вчителем чи волонтером розглядають роботи відомих письменників, читають уривки з художньої літератури та інших літературних джерел. В цей же день проводяться заняття з англійської для дітей. Ці заняття розпочинаються о 12.00 та тривають до 18.00 години. Клуби для дітей розділені за різними віковими  категоріями на групи (наймолодшим 5 років).

  Наші клуби відкриті для кожного, хто хоче дізнатися більше про США та вдосконалити англійську мову.

Графік роботи:

понеділок - четвер з 10.00 до 19.00

субота - неділя з 10.00 до 18.00

п'ятниця - вихідний день

остання середа місяця - санітарний день

Координатор центру "Вікно в Америку" - Горпинич Оксана Володимирівна.