«Небесна Сотня. Герої не вмирають»

Загально бібліотечна книжкова виставка

20 лютого щорічно відзначається День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 "Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні".

На вшанування пам’яті загиблих на Майдані під час Революції Гідності, відділ україніки, у холі бібліотеки, організував загально бібліотечну книжкову виставку «Небесна Сотня. Герої не вмирають», що демонструється у холі бібліотеки.

На виставці представлені офіційні документи про вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, книги й ілюстративні матеріали подій на Майдані, свідчення учасників Революції Гідності, а також твори художньої літератури про ті події.

Революція Гідності – масовий громадянський протест, який тривав 94 дні – з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року. 20 лютого 2014 року стали найкривавішими днями в протистоянні українського народу і тодішньої влади. За один день під час сутичок із силовиками загинули кілька десятків людей, снайпери стріляли в активістів на ураження. Загалом революційні події забрали життя понад ста активістів Майдану.

Із метою вшанування пам’яті громадян, які загинули під час Революції Гідності у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України, завдяки яким було змінено хід історії нашої держави, встановлено День Героїв Небесної Сотні.