«Знаменні і пам’ятні дати 2024 року»

Експозиції книжкових виставок відділу гуманітарних видань

Протягом кввтня 2024 року у відділі гуманітарних видань бібліотеки ви можете ознайомитись з наступними книжковими виставками:

Із циклу: «Знаменні і пам’ятні дати 2024 року в Україні і в світі»

  • 2 квітня - Міжнародний день дитячої книги

 Відзначається з 1967 р. за рішенням Міжнародної ради з дитячої книги в день народження Ганса Крістіана Андерсена

Цей день сприяє підтримці та популяризації дитячої літератури, розвитку читацьких навичок серед дітей та молоді. На цій книжковій виставці ви знайдете великий вибір дитячих книг різних жанрів та стилів, що розкриють уяву та творчий потенціал кожної дитини. Від казок до пригодницьких романів, від науково-популярних книг до мистецьких альбомів - ми створили цю виставку, щоб вкотре нагадати про магію книги та її вплив на дитячий світ.

  • 6 квітня - Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку Відзначається щорічно відповідно до рішення  Генеральної Асамблея ООН (A/RES/67/296)

З нагоди цього свята розгорнута книжкова виставка. Автори представлених видань розкривають актуальні для сучасного суспільства проблеми формування особистості у сфері фізичної культури і спорту, знайомлять з основними напрямками історичного розвитку цієї галузі, визначають місце, значення і вплив спорту на формування загальної культури нації та держави тощо. З цих літературних джерел користувачі також мають змогу ознайомитися з інформацією про історію Олімпійських ігор, становлення та розвиток сучасного олімпійського руху, з олімпійськими видами спорту та досягненнями атлетів світу й України в Олімпійських іграх.

  • 23 квітня - Всесвітній день книги і авторського права

 Відзначається щорічно відповідно до рішення Резолюції 3.18 28-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО від 15.11.1995 р.

Всесвітній день книги та авторського права відзначають щорічно, починаючи з 1996 року. Одна з головних його цілей – промоція читання і книговидання, привернення уваги до культури писемного слова, а також до питань авторського права і захисту інтелектуальної власності. Історія авторського права веде свій початок, як вважають науковці, з появи друкування. Першим нормативним актом авторського права, який закріпив низку прав авторів і розділив повноваження авторів та видавців, вважається прийнятий у 1709 році в Англії "Статут королеви Анни".

З нагоди «професійного» свята книги у читальному залі ЖОУНБ ім. О. Ольжича до уваги користувачів та всіх відвідувачів запропонована виставка. В експозиції представлена добірка літератури щодо історії книгодрукування, регулювання відносин у сфері інтелектуальної власності.

Із циклу:   Наука в особах і  особистість в науці

(До ювілеїв видатних діячів науки України і світу)

  • Іммануїл Кант (1724-1804). До 300-річчя від дня народження німецького філософа

Іммануїл Кант - філософ-класик, який зробив величезний внесок у розвиток моральної, етичної та метафізичної філософії. Його праці стали важливим фундаментом для розвитку сучасного мислення та вплинули на багатьох філософів та вчених усього світу.

На цій виставці ви зможете ознайомитися з творами Іммануїла Канта, дізнатися про його основні філософські концепції та вплив на сучасну культуру та науку.

Із циклу: “Літературні події року”

(До ювілеїв українських і зарубіжних письменників)

  • Вільям Шекспір (1564-1616). До 460-річчя від дня народження англійського драматурга і поета

Вільям Шекспір - один із найвидатніших та найбільш впливових літературних діячів світу. Його творчість є скарбницею світової літератури та культури, а Шекспір сам став символом творчого генія та універсальності.

На цій виставці ви матимете змогу поглибити своє знайомство з творчістю Шекспіра, відкрити для себе його неповторний стиль та глибокий зміст його драматичних творів і поезій. Виставка пропонує широкий вибір книг, документів та ілюстрацій, які розкажуть про життя та творчість цього видатного майстра слова.

Ювілей книги:

  • 420 років трагедії Вільяма Шекспіра «Отелло» (приблизно 1604)

«Отелло» - одна з найвизначніших та найвідоміших трагедій англійського драматурга. Цей шедевр відомий своєю складною сюжетною лінією, глибокими характерами героїв та вічними темами ревнощі, зради і підступності.

На цій виставці ви матимете змогу поглибити своє знайомство з твором Вільяма Шекспіра, розглянути різноманітні аспекти та тлумачення трагедії «Отелло». Виставка пропонує широкий вибір книг, критичних статей та досліджень, які розкажуть про структуру та сюжет твору, його історичний контекст та вплив на сучасну культуру.

Із циклу: «Креативна Європа (2021-2027)»

«Культурні столиці Європи» (2024):

ЄС оголосив:

  • м. Тарту (Естонія) - культурна столиця Європи 2024

Третій рік поспіль три міста ділять звання культурної столиці Європи, серед них Тарту, друге за величиною місто Естонії та найстаріше місто країн Балтії. Тут безліч концертних майданчиків, виставкових залів, театрів і музеїв, а чверть населення становлять студенти Тартуського університету. Титул культурної столиці Європи - прекрасна можливість оживити культурне життя міста, а також донести культуру і культурну спадщину до кожного городянина.

«Молодіжна столиця Європи» (2024):

ЄС оголосив:

  • м. Гент (Бельгія) – молодіжна столиця Європи 2024

Місто Гент з чудовою архітектурою всіх епох і напрямків, що вишукано і гармонійно складається в єдиний ансамбль, створений величними пам’ятниками, парками та скверами. Це справді одна велика пам’ятка під небом Бельгії. Гент є важливим освітнім центром країни. Головні визначні пам’ятки включають Графський замок, Алею графіті та Дзвіницю, на яку потрібно піднятися 254 сходами, щоб відвідати дракона – талісман міста.

Із циклу:  «Галузеві та наукові періодичні видання»

  • «Великодні традиції на сторінках українських часописів»

На виставці представлені статті з журналів «Українська культура», «Українська родина», «Народне мистецтво», «Світогляд» та ін., у яких розглянуто давні традиції святкування Великодня. Значна частина матеріалів стосується писанкарства. Великоднє яйце, як символ вічного життя, є зразком оригінального народного розпису, мініатюри, унизаної яскравими й таємничими орнаментами. До уваги відвідувачів бібліотеки представлені зразки писанкарства різних регіонів України, що зберегли багато старовинних орнаментальних мотивів та витончений малюнок, а  також писанки українців діаспори.