Корольов Сергій Павлович

12.01.1907-14.01.1966

  Сергій Павлович Корольов народився 12 січня 1907 року у м.Житомирі, в сім’ї викладача Житомирської чоловічої гімназії. У Житомирі сім’я Корольових проживала два роки, у 1908 році переїхала до м.Києва і незабаром батьки розлучилися.

  Вищу освіту починає здобувати у Київському політехнічному інституті на відділенні аеромеханіки у 1924 році.

  У 1913 році (на УП Всесоюзному зльоті планеристів) конструкція С.П.Корольова СК-3 «Красная звезда» вперше у світі в історії повітроплавання на безмоторному льотному апараті виконала тричі «Петлю Нестерова». З цього часу про нього стали писати і говорити як про талановитого конструктора.

  За життя Сергій Павлович Корольов був удостоєний багатьох почесних звань і урядових нагород. Не забуто його і після смерті. Ім’я Корольова носять вулиці й заводи, школи і кораблі, вченому встановлено пам’ятники. Одна з вулиць м.Житомира названа ім’ям С.П.Корольова, в місті створено меморіальний будинок-музей вченого, який входить до складу Житомирського музею космонавтики ім.С.П.Корольова, встановлено пам’ятник на центральній площі, кращим студентам вищих навчальних закладів Житомира встановлено стипендію ім.С.П. Корольова.

Галузь: 
конструктор
Рік народження: 
1907