Сич Михайло Семенович

26.01.194121.05.2012

Михайло Семенович Сич (справжнє ім'я Русич М. С.) родом із давнього козацького села Троковичі Черняхівського району Житомирської області. Майбутній поет з'явився на світ у важкий 1941 рік, коли нацисти окупували Троковичі. Мати не хотіла реєструвати факт народження сина в управі, метричне свідоцтво виписали після війни, додавши майже рік.

Михайло закінчив Троковицьку середню школу із срібною медаллю, філологічний факультет Житомирського педінституту з відзнакою. Вчителював, служив в армії, працював на Полтавщині. 15 років віддав журналістиці – від кореспондента до відповідального секретаря обласної газети «Радянська Житомирщина».

Михайло Семенович Сич – автор багатьох поетичних збірок: «Березовий вир» (1968), «Вербове полум’я» (1971), «Весняні багаття» (1975), «Яблунева дорога» (1979 р), «Житнє сонце» (1983), «Крило «Ікара» (1988), «Годинник на долоні» (1990), виданих у Києві, драматичної поеми «Чорний лелека» (2005), низки поетичних перекладів, зокрема й «Вибраного» Роберта Фроста, кількох не видрукуваних книг поезій, поем, гумору та гротеску, поетичних сюжетів із життя Тараса Шевченка, публікацій, що друкувались у періодичній пресі, альманахах та журналах. Окремі вірші перекладалися російською, адигейською та болгарською мовами.

В 2006-2007 рр. побачили світ ще дві збірки – «Валюта любові», книга перша і книга друга, в яких після тривалого мовчання поет виплескує в рядки повні болісної енергії свої сумніви та пошуки сенсу життя в бурхливому сьогоденні.

Схвильоване філософсько-поетичне осмислення людських тривог, постатей одвічних трудівників землі – хліборобів – ось основні напрямки поетичної творчості Михайла Сича.

Але, мабуть, одиниці знають Михайла Сича як художника: натюрморти, пейзажі, портрети, автопортрети становлять творчий доробок. Перша виставка пейзажів та натюрмортів відбулась на початку 80-х у редакції газети «Радянська Житомирщина», друга – в 1999 році в Житомирській обласній науковій бібліотеці, на якій було представлено більше тридцяти полотен митця. Критика відзначала оригінальний колорит і поетичну силу робіт, поетичність поліських пейзажів.

Своє 60-річчя Михайло Сич відзначив третьою виставкою художніх робіт і графіки «Сторожа барвінку», яка була складовою частиною творчого вечору митця. А в 2006 році в Житомирському обласному літературному музеї відбулася виставка картин «Перегуки і відлуння», присвячена його 65-річному ювілею.

Творче життя Михайла Сича засвідчує, що одразу дві музи – поетична і живопису десятиліттями дарували фантазії, талант, натхнення наполегливому і працьовитому щедро обдарованому землякові.

Галузь: 
поет
Рік народження: 
1941