Тренінг з медіаграмотності

14 серпня  2018 р.  в Бердичівській міській бібліотеці  для бібліотекарів ЦБС м.Бердичева, районної Бердичівської бібліотеки та працівників сільських книгозбірень району відбувся тренінг  «Медіаграмотність: як не стати інформаційною маріонеткою».

 

Мета тренінгу – дати базові знання у сфері медіа, ознайомити бібліотечних працівників з найрозповсюдженішими видами маніпуляцій і пропагандою, а також надати їм базові інструменти перевірки інформації та критичного мислення.

 

Тренерки заходу – провідні фахівці Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О.Ольжича Житомирської обласної ради – Г.Г.Козаченко та О.В.Костюченко  допомогли бібліотечним спеціалістам отримати відповіді на теоретичні та практичні запитання. Зокрема, бібліотекарі дізналися про ключові принципи та завдання медіаграмотності, види та властивості інформації, чим відрізняється пропаганда від інформації, кому належать українські мас-медіа, навчилися розбиратися в таких поняттях, як інформування, пропаганда, реклама, «джинса» і «фейк», отримали інструменти (маркери) для вміння самостійно відрізняти новини від пропаганди, піару чи вигадки (фейку), дізнаючись про події з Інтернету, телебачення чи друкованої преси.

 

Інтерактивні завдання та ігри створили невимушену та довірливу атмосферу на тренінгу.

 

Організатори заходу сподіваються, що після такого тренінгу учасники будуть свідомішими медіакористувачами, знатимуть, яким чином перевіряти різного виду сумнівну інформацію та формуватимуть попит на відповідальнішу і правдиву журналістику.