Пасічник Михайло Павлович

4.04.1953

Пасічник Михайло Павлович народився 4 квітня 1953 року в селі Половецьке Бердичівського району в сім’ї сільських трудівників. Перші вірші Михайло Пасічник написав у 1968 році (у 14 років), а надрукував у 1970 році, коли був десятикласником. Своїм літературним вчителем вважає відомого українського поета-лірика Михайла Клименка. Йому завдячує своїми дебютними публікаціями та виходом у світ першої книжки «Робота». Окрім Клименка, Михайла Пасічника підтримували такі відомі українські письменники як Степан Олійник, Платон Воронько, Абрам Кацнельсон, Михайло Слабошпицький та інші. Після закінчення школи Михайло Пасічник вступив до Житомирського державного педагогічного інституту ім. Івана Франка, який закінчив у 1974 році (філологічний факультет). Два роки поспіль працював учителем української мови та літератури в Дубрівській середній школі Олевського району на Житомирщині. У 1977 році за збірку «Робота» його було прийнято до Спілки письменників України. Працював на різних посадах у молодіжній газеті «Комсомольська зірка» та у бердичівській міськрайонній газеті «Радянський шлях». Його твори друкуються в багатьох газетах та журналах України, зарубіжних країн – Киргизії, Таджикистану, Чехії, Болгарії, США. 2007-2017 рр. – голова Житомирської обласної організації Національної Спілки письменників України. У 2010 році Михайло Пасічник став лауреатом Всеукраїнської премії імені Олександра Олеся, а в березні 2011 поету присуджена літературна премія імені Івана Огієнка. Нагороджений відзнакою Президента України – ювілейною медаллю «20 років Незалежності України». Рішенням Бердичівської районної ради Михайлу Павловичу Пасічнику присвоєно звання «Почесний громадянин Бердичівського району». На сьогодні світ побачили 20 поетичних і художньо-документальних книг письменника. У 2012 році Михайло Павлович видав поетичну збірку «У вільх цих кров моєї групи». У тому ж році її було визнано кращим поетичним виданням на щорічному обласному конкурсі «Краща книга року».

У 2014 р. став лауреатом літературно-мистецької премії імені Лесі Українки за значний творчий доробок в царині літературно-поетичної творчості.

У 2015 році – нагороджений Міжнародною літературною премією імені Івана Кошелівця журналу «Соборність» за поезії «То – біла гарячка Росії» та став дипломантом Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського за книгу «Бджолині вибори».

У 2016 році з нагоди 25-ої річниці Незалежності України удостоєний почесного звання «Заслужений діяч мистецтв України».

Михайло Пасічник також прозаїк, гуморист, пісняр, виховав дві доньки та має четверо онуків. Він завжди серед людей, багато сил віддає громадській роботі.

Галузь: 
поет
Рік народження: 
1953