Відділ формування фондів

Відділ формування фондів

  Відділ формування фондів забезпечує науково обґрунтоване поточне та ретроспективне комплектування бібліотечного фонду, головного джерела інформації для наукової, культурно-освітньої, професійної діяльності користувачів бібліотеки та соціальної адаптації населення.

  Комплектування бібліотечного фонду здійснюється в координації із бібліотеками міста з визначенням типів, тематики документів, з урахуванням категорій користувачів, яких обслуговує бібліотека.

  Фонд комплектується усіма видами і типами друкованих та електронних видань. Щорічно бібліотечний фонд поповнюється новими книгами, періодичними виданнями, нотами, картографічними виданнями, аудіокнигами.

  Відділ забезпечує надходження до бібліотеки документів з різних галузей знань у відповідності до закріпленої галузевої тематики за кожним структурним підрозділом бібліотеки. З цією метою здійснює моніторинг книжкового ринку України та спільно із структурними підрозділами бібліотеки формує замовлення на необхідні видання.

  До бібліотеки надходять:

  • офіційні документи (з поточного законодавства, коментарі до законів, нормативно-правові акти);
  • довідкові видання (енциклопедії, словники, довідники);
  • наукові (монографії, збірники наукових праць, інші наукові видання);
  • науково-популярні;
  • посібники для підвищення кваліфікації фахівців різних галузей знань;
  • підручники для вищих навчальних закладів;
  • твори художньої літератури;
  • бібліографічні покажчики та реферативні журнали.

  Відділ комплектує фонд вітчизняними та зарубіжними виданнями. Бібліотека одержує документи, видані різними мовами: українською, російською, англійською, німецькою, польською та іншими.

  Пріоритетним у формуванні фонду є одержання видань національного друку та краєзнавчих документів. Надходять документи від видавництв області та більшості видавництв країни.

  Відділ приймає в дар примірники документів від установ, благодійних фондів, письменників, користувачів бібліотеки.

  Відділ інформує про передплату періодичних видань бібліотеки на сайті обласної бібліотеки у розділі «Ресурси. Періодичні видання».

  До структури відділу входить Сектор обмінно-резервного фонду, який здійснює книгообмін між бібліотеками, а також поповнює фонди бібліотек області.

  Завідувачка відділу – Зубенко Вероніка Вадимівна.

  тел. (0412) 42-07-01,

  e-mail: compl@lib.zt.ua